Bildiri Yazım Kuralları

 

BİLDİRİ GÖNDERME VE YAZIM KURALLARI

  • Özet Metin Gönderilmesi Hakkında Genel Bilgiler

Ulusal Safranbolu Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi’ne gönderilen bildirilerin, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hâlihazırda yayımlanmak üzere sunulmamış olmalıdır. Bildiri özeti boşluklar dâhil en az 200 en fazla 300 kelimeden oluşmalıve en az 4 tane anahtar kelime içermelidir.

Kongreye sözlü sunumlar kabul edilecektir. Bildiri özetleri Türkçe olarak hazırlanmış olmalıdır. Bu bildirilerin sunumları Türkçe olarak yapılacaktır.  Bildiri özetleri aşağıdaki kurallara göre hazırlanmalı ve ugis2019@karabuk.edu.tr e-posta adresine iletilmelidir.

Bildiri özetleri yazılırken, özetler, Times New Roman 11 Punto ve 1,5 satır aralığında yazılmalı, paragraflar iki yana yaslanmalıdır, girinti kullanılmamalıdır.

Bildiri Başlığı: Arial 16 punto, tüm harfleri büyük, koyu ve ortada yazılmalıdır.

Özet Başlığı: Arial 14 punto, tüm harfleri büyük, koyu ve ortada yazılmalıdır.

Özet Metni: Yazı Karakteri Times New Roman 11 punto, satır aralığı 1,5 olmalı ve metin iki yana yaslı yazılmalıdır. Özet içinde kısaltmanın kullanılması halinde, kısaltmanın açık şekli parantez içinde belirtilmelidir.

Yazar/Yazarların Adları: Bildiri yazarlarının adı-soyadı, üniversite, bölüm ve şehir açıkça belirtilmelidir. Ancak bunun dışında bildiri özeti içerisinde üniversiteyi ve araştırıcıları tanıtacak herhangi bir cümle yer almamalıdır. Yazar/Yazarlar Bildiri başlığı altında sadece ilk harfleri büyük olacak şekilde, 11 punto sağa dayalı yazılmalıdır. Birden fazla yazar olduğunda yazar isimleri virgül ile ayrılarak aynı satır üzerinde yazılmalıdır. Bildiri sunucusu olan yazarın isminin altı çizili olmalıdır.

Bildiri özeti boşluklar dâhil 300 kelimeyi geçmemelidir.

Bildiri özetlerinde, çalışmanın konusu, amacı, tanımlar, çalışmanın yöntemi yer almalıdır.

Tam Metin Yazım Kuralları İçin Tıklayınız.

TAM METİN SON GÖNDERİM TARİHİ 13 Nisan 2020