Bildiri Yazım Kuralları

 

BİLDİRİ GÖNDERME VE YAZIM KURALLARI

Ulusal Safranbolu Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi’ne gönderilen bildirilerin, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hâlihazırda yayımlanmak üzere sunulmamış olmalıdır. Bildiri özeti boşluklar dâhil en az 200 en fazla 300 kelimeden oluşmalıve en az 4 tane anahtar kelime içermelidir.

Kongreye sözlü sunumlar kabul edilecektir. Bildiri özetleri Türkçe olarak hazırlanmış olmalıdır. Bu bildirilerin sunumları Türkçe olarak yapılacaktır.  Bildiri özetleri aşağıdaki kurallara göre hazırlanmalı ve ugis2019@karabuk.edu.tr e-posta adresine iletilmelidir.

Tam Metin Bildirisinin Gönderilmesi Hakkında Genel Bilgiler

Tam metinlerin önemli tarihler kısmında belirtildiği gibi kadar Düzenleme Kurulu  ugis2019@karabuk.edu.tr e-posta adresine iletilmelidir.

Bildiri özetleri yazılırken, özetler, Times New Roman 12 Punto ve 1,5 satır aralığında yazılmalı, paragraflar iki yana yaslanmalıdır, girinti kullanılmamalıdır.

Bildiri Başlığı: Arial 16 punto, tüm harfleri büyük, koyu ve ortada yazılmalıdır.

Özet Başlığı: Arial 14 punto, tüm harfleri büyük, koyu ve ortada yazılmalıdır.

Özet Metni: Yazı Karakteri Times New Roman 11 punto, satır aralığı 1,5 olmalı ve metin iki yana yaslı yazılmalıdır. Özet içinde kısaltmanın kullanılması halinde, kısaltmanın açık şekli parantez içinde belirtilmelidir.

Bildiri Ana Başlıkları: Times New Roman 12 punto, tüm harfleri büyük, koyu ve iki yana yaslı yazılmalıdır.

Alt Başlıklar: Times Times New Roman 12 punto, İlk harfler büyük, koyu (Bold) ve iki yana yaslı yazılmalıdır.

Yazar/Yazarların Adları: Bildiri yazarlarının adı-soyadı, üniversite, bölüm ve şehir açıkça belirtilmelidir. Ancak bunun dışında bildiri özeti içerisinde üniversiteyi ve araştırıcıları tanıtacak herhangi bir cümle yer almamalıdır. Yazar/Yazarlar Bildiri başlığı altında sadece ilk harfleri büyük olacak şekilde, 11 punto sağa dayalı yazılmalıdır. Birden fazla yazar olduğunda yazar isimleri virgül ile ayrılarak aynı satır üzerinde yazılmalıdır. Bildiri sunucusu olan yazarın isminin altı çizili olmalıdır.

Bildiri özeti boşluklar dâhil 300 kelimeyi geçmemelidir.

Bildiri özetleri standart olarak aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır. Bildiri özeti bu bölümlere göre düzenlenmeli ve özet içerisine bu bölümler tekrar başlık olarak yazılmamalıdır.

  • Amaç

  • Yöntemler

  • Sonuçlar ( varsa; sayısal ve/veya istatistiksel veriler)

  • Tartışma

Tam Metin Yazım Kuralları İçin Tıklayınız.

TAM METİN SON GÖNDERİM TARİHİ 8 NİSAN 2019